Avokado İle Saç Bakımı

Avokado içerdiği vitamin ve besinler ile bir meyveden daha ötesini barındırır. Yemek konusunda iyi tariflerinin yanında saç bakımında da iyi kullanımları vardır. Avokado birçok kozmetik ürününde bulunur. Bu da avokadonun mucizesini bir kat daha arttırır.

Avokadonun Saça Faydaları

-Avokado ile yapacağınız saç maskeleri kaşıntı ve deri dökülmesini engeller. Bu maske aynı zamanda nemlendirme işlemi uygular.

-Avokado saçlarınızı besler ve kırıkların oluşmasına engel olur. Saç tellerinizde daha pürüzsüz bir görüntü elde etmenizi sağlar.

-Saç köklerini besleyerek saç dökülmelerine de engel olur. Tabi bunu bildikten sonra saçınıza zarar verip bu yöntemi kullanmamalısınız. Her konuda dikkatli olmalısınız.

-Saç derisinde yaşanan birçok problemi çözer. İlaçlı tedavi uygulamadan önce bu yöntemler denenmelidir. Fakat yine bir doktora danışılmalıdır.

-Güneşten gelen zararlı ışınları önler ve saçları buna göre besler. Bu sayede saçlarınız daha güzel görünür.

-İçerdiği besin ve minerallerle saçların daha yumuşak olmasını sağlar. Bu yararı sayesinde saçlarınızı tararken kopma gibi sorunlarla karşılaşmazsınız. Tarama için uygun bir saç elde ettirir.

Saçlarınızı Nemlendiren ve Parlatan Avokado Maskesi Nasıl Yapılır?

Gerekli Malzemeler

-1 tane olgunlaşmış avokado

-1 adet yumurta

-1 kaşık bal

-3 kaşık zeytinyağı

Hazırlanışı

-Avokadoyu ortadan ikiye kesin ve ortasındaki çekirdeği dikkatlice çıkarın.

-Avokadoyu bir kaşık yardımı ile kabuğundan ayırın. Ayırdığınız kısımları bir kaba alın. Kapta bulunan avokadoları çatal yardımı ile ezin.

-Avokadoların üzerine yumurtayı, balı ve zeytinyağını ekleyip iyice karıştırın. Bu karışımı tek bir parça gibi olana kadar karıştırın. Ne kadar iyi karıştırırsanız o kadar iyi bir maske yapmış olursunuz.

-Daha sonra saçlarınızı yıkayın ve olabildiğince temiz hale getirin. Ardından hazırlamış olduğunuz maskeyi saçınıza ve saç diplerinize kadar uygulayın. Bu işlemden sonra yaklaşık 1 saat saçınızı maskeli şekilde bırakın. 1 saat sonunda soğuk su ile saçınızdaki maskeyi durulayın. Maskeyi durularken olabildiğince soğuk su kullanmaya çalışın. Ayrıca durulama işlemini de iyi yapmalısınız. Maske saçınızda kalırsa size fayda sağlamak yerine zarar verebilir. Bu yüzden saçınızda maske kalmadığından emin olmalısınız.

izmir eskort

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir