Kapsamlı Saç Bakımı Ve İpuçları

Yıpranan saçlarınız için kapsamlı bir bakım yapmak iyi olacaktır. Hem size hem de saçınıza iyi gelecektir. Bu yazıda sizlere ipuçları ile birlikte kapsamlı saç bakımını anlatacağız.

Saç Bakım Yağı

Saçlarınıza ilk bakımı saç bakım yağı ile yapabilirsiniz. Saç bakım yağı sonrasında saçınız rahatlayacak ve nemlenecektir. Bu durumdan iyi bir işlemdir fakat yağı sürdükten sonra beklemek biraz zordur. Bu sürede bir işle meşgul olmanız iyi olacaktır.

Duşta Bakım

Duşta saçınıza bakım yapmak için sadece şampuan yeterli değildir. Bunun yanında bazı bakım ürünlerini de kullanmalısınız. Bunlar saç kremleri ve özel şampuanlar olabilir. Bunları kullanırken saçınıza bakım yapmak için çok fazla kullanmamalısınız. Çok fazla kullanım da saçınıza zarar verecektir. Olabildiğince kararına kullanmalısınız. Kararını ise çeşitli araştırmalar ve danışmalar sonucunda anlayabilirsiniz. Kararından az da kullanmayın. Bu sefer de tam olarak bakım yapmış olamazsınız.

Ayrıca bu bakım ürünlerini ve şampuanları kullandıktan sonra saçınızı iyice durulamalısınız. Çoğu kişi fazla bakım ürünü kullanıp saçlarını durulamaya pek özen göstermiyor Bu nedenle de saçlarında çeşitli sorunlar ortaya çıkıyor. Saç bakım ürünlerini kullandıktan sonra saçlarını çok iyi bir şekilde durulamalısınız. Ne kadar iyi ve fazla durularsanız sizin için o kadar iyi olacaktır. Bu durulama işleminde saçlarınızı çekiştirmeyin. Fazla saç çekiştirmesi saçlarda dökülmeye ve kopmaya yol açabilir.

Kurutma

Saçlarınıza bakım yapıp yıkama işlemlerini bitirdikten sonra kurulama işlemine geçmelisiniz. Kurulama yaparken saç kurutma makinesi yerine saç havlusunu kullanmak daha sağlıklıdır. Olabildiğince masaj yapar gibi saçlarınızı kurutmalısınız. Çok fazla çekiştirmemeli ve zarar vermemelisiniz.

Kurutma Sonrası

Kurutma işlemleri sonrasında saçınıza bakım yapmalısınız. Eğer çok fazla bakım uyguladıysanız burada sadece krem ile saçlarınızı iyileştirebilirsiniz. Kurutma işlemi sonrası saçlarını tararken krem sürebilirsiniz. Kremler size uygun olmalıdır ve içeriği size zarar vermeyecek konuda olmalıdır. Bu işlemler sonrasında saçlarınız daha güzel bir yapıya kavuşacaktır. Krem ayrıca saçlarınızda karışıklığı azaltacaktır.

Dışarıda yapılan bakımlarla aynı kapasitede olan bu bakımlar sayesinde saçlarınızı daha iyi bir hale getireceksiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir