Saç Mezoterapisi Nasıl Yapılır

Saç mezoterapisi saçlarınızda dökülme ya da azalma yaşıyorsanız duymuş olabileceğiniz bir bakım türüdür. Bu bakımla saçlarınıza ihtiyacı olan besinler direkt olarak verilir ve kan dolaşımınızı hızlandırarak saç derinize yayılır. Saç dökülmelerinizi azaltan bu bakımla saç telleriniz içten olarak güçlendirilir. Bu bakım bir uzman tarafından klinikte yapılır.

Saç Mezoterapisi Nasıl Yapılır?

Saç mezoterapisi aslında basit bir işlemdir. Saç ekimi gibi işlemlerin aksine zor ya da yapay bir süreci yoktur. Çeşitli sebeplerden meydana gelen saç dökülmelerinde saç mezoterapisi uygulanabilir. Mevsim geçişleri, genetik faktörler, çeşitli hormonlar, çevresel etmenler saç dökülmesine sebep olabilir. Saç mezoterapisinde saç dökülmesinin nedeni tespit edilerek o doğrultuda işlem yapılıyor. Bu açıdan saçınızın ihtiyaç duyduğu vitamin desteği hazırlanıyor ve saça uygulanıyor. Bu uygulamanın hangi uzunlukta ve hangi aralıklarla yapılacağı da yine kişiye bağlı olarak belirleniyor.

Saç Mezoterapisi Faydaları

Saç mezoterapisi öncelik olarak saç tellerini güçlendirir ve saç dökülmelerinde azalmayı sağlar. Ayrıca saçların daha sağlıklı görünmesine de olanak sağlar. Saç mezoterapisi yapılan işlemle saç köklerine direkt etki eder ve saç tellerini güçlendirerek daha canlı uzamalarını sağlar. Kişinin ihtiyaçlarına göre planlanan bir nevi bakım terapisi olduğu için kişinin sorunlarına direkt yanıt verir. Saç mezoterapisinin yan etkileri oldukça az ve kısa sürelidir. Ayrıca sonuçları da oldukça hızlı görülür ve uygulanması kolaydır.

Saç Mezoterapisi Bana Uygun Mu?

Çeşitli faktörlerden kaynaklanan saç dökülmelerinde saç mezoterapisi uygulanabilmektedir. Örneğin stres sebebiyle meydana gelen saç dökülmelerinde ya da mevsimsel nedenlerle dökülen saçların bakım ve tedavisinde saç mezoterapisi uygulanabilir. Bunların yanı sıra eğer metabolik kaynaklı bir saç dökülmeniz ya da saçkıran gibi bir probleminiz varsa da saç mezoterapisi size uygun olabilir. Genetik faktörlerden kaynaklı erkek ya da kadın tipi bir saç dökülmeniz varsa da saç mezoterapisini bir seçenek olarak görebilirsiniz. Doğum sonrası meydana gelebilecek dökülmelerde saç mezoterapisi uygulanabilmektedir ancak hamilelerde ve emzirenlerde bu tedavi yöntemi genel olarak tavsiye edilmez. Saçınıza saç mezoterapisinin uygulanıp uygulanamayacağı konusunda mutlaka bir uzman ile karar vermeli ve tedavinizi de aynı şekilde bir uzman ile planlamalısınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir