Sağlıklı Saç Uzatma Yöntemleri

Saç uzatmak kimileri için çok uzun süren bir işlemdir. Kimilerine göre ise bu süreden daha kısa süren bir işlemdir. Bu yazıda sizlere saçlarınız sağlıklı bir şekilde nasıl uzatacağınızı anlatacağız.

Saç Serumları

Saçlarınızı uzatırken biraz sabırlı olmanız gerekiyor. Sabırlı olamayıp internette dolaşan saç serumlarından sakın almayın. Bu ürünler tamamen para tuzağıdır. Bazıları sizde saç uzamasına yardımcı olabilir. Fakat bu uzama işlemi sonrası saçlarınızda başka sağlık sorunları çıkabilir. Yani ileride size zararı dokunabilir. Bunun için bu ürünlere kesinlikle para vermemelisiniz. Bunların yerine doktor önerisi ile eczanelerde satılan saç bakım yağlarından alabilirsiniz. Saçlarınızda bir sağlık sorunu oluşturup oluşturmayacağını doktor ve eczanedeki kişiler size söyleyecektir. Çünkü her ürün her saça göre olmayabilir.

Şampuanlar

Saçlarınızın hızlı uzaması için şampuanınızı değiştirmemelisiniz. Bu değiştirme işlemi sonrasında sizin saçınız alışmadığı için başka sorunlar ortaya çıkabilir. Bu uzama döneminde aynı şampuan ile saçlarınızı yıkamalısınız. Ayrıca reklamlardaki hızlı saç uzatan şampuanlardan da almamalısınız. Bunlar sizin saçlarınızda başka sorunlara yol açabilir.

Kurulama Ve Tarama

Saçlarınızı uzatırken yıkama sonrasında bakım uygulamalısınız. Örneğin bir kreminiz varsa bunu kullanmayı ihmal etmemelisiniz. Ayrıca sağlıklı saçlar elde etmek istiyorsanız fön makinesi kullanmamalısınız. Aksi takdirde saçlarınız yıpranabilir ve çok fazla işlem sonrasında dökülebilir. Bunun yerine yıkama sonrasında havlu ile kurulama işlemi sonrasında tarayarak saçlarınızı sağlıklı bir şekilde kurutup düzeltebilirsiniz.

Saç Bakım Ürünleri

Sürekli olarak saç bakım ürünleri kullanmamalısınız. Bunlar saçlarınızı yıpratır ve dökülmesine neden olur. Ayrıca saçlarınızı uzatmak sizin için çok daha zor bir hal alır. Bunun için olabildiğince az kimyasallı ürünler kullanmalısınız. Hatta bunların yerine doğal ürünler kullanırsanız sizin için daha iyi olacaktır. Fakat bunları kullanmadan önce bir uzmana danışmalısınız. Sizin saçınıza ne iyi gelirse onu kullanmalısınız. Yanlış seçimler saçlarınıza zarar verebilir. Bu nedenle uzama işlemi de zorlaşır. Ayrıca bu saç bakım ürünlerini kendi saçınıza uygun olarak almalısınız. Bunun için bir uzmana sormalısınız. Kendi saçınıza göre olmayan ürünler de saçınıza zarar verecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir