Sağlıklı Saçlar İçin Gece Bakım Tüyoları

Geceleri cildinize nasıl bakım yaparak yatıyorsanız saçınıza da bakım yapmanız gerekir. Bu bakımlar hem sabah kalktığınızda size zaman kazandıracak hem de saçlarınızın sağlıklı kalmasını sağlayacaktır.

Bakım Yağları Ve Maskeleri

Geceleri bakım yağı ve saç maskeleri kullanırsanız sizin için iyi olacaktır. Sizin elinizle yapacağınız işlemleri gece siz uyurken kendiliğinden hallolacaktır. Ama bu yağlar ve saç bakım maskeleri sizin saçınıza uygun olmalıdır. Bu pek önemli gibi görünmese de aslında çok önemlidir. Size uygun olmayan saç bakım maskeleri saç sağlığına zarar verecektir. Bunlar da sizin saçlarınızı güzelleştirmenize engel olacaktır. Doğru bakım ürünlerini kullandıktan sonra sabahları saçlarınızı yıkayarak ürünlerin faydalarını görebilirsiniz. Bu işlemleri sabah yapmak saçınıza pek yarar sağlayamaz. Çünkü saçınızda kalma süresi azdır. Geceleri bu süre daha uzun olduğu için size daha fazla yarar sağlar. Ayrıca zaman kazanırsınız.

Isısız Saç Şekillendirme

Saç şekillendirmek için kullanılan yöntemler saçınıza ısı uygular. Bunlar da saçınızı yıpratır ve zarar verir. Bu ısısız saç şekillendirme yöntemi ile saçlarınız daha az zarar görecektir.

Saçlarınızı dalgalandırmak için küçük parçalar haline ayırmanız gerekir. Bu parçaları sararak bir plastik toka yardımı ile bağlayın. Bunları tüm parçalara uygulayın. Tüm parçaları kıvırıp bağladıktan sonra saçlarınız çözülmemesi için bir tülbent veya başka bir şey yardımı ile saçlarınızı sarın. Saçlarınızın çözülmeyeceğinden emin olduktan sonra yatın.

Sabah kalktığınızda saçlarınızdaki tokaları çözün. Tokaları çıkartırken saçlarınız biraz acıyabilir ve kopabilir. Bunları en aza indirmek için saçlarınız nemli şekilde yatmalısınız. Tüm tokaları çıkarıp saçlarınızı açtıktan sonra saçlarınız kıvrık şekilde kalacaktır. Bu işlemden sonra saçlarınızı tekrar eski haline getirmeniz zor olacaktır. Saçlarınızı birkaç sefer yıkamanız gerekecektir. Eski haline dönmesi uzun süre sürerse saçlarınızdaki değişiklikleri yapmayı bırakın. Bakım ürünleri daha az uygulayın ve normalleşmesi için çaba gösterin. Bu işlemler sonrasında saçlarınız eski haline dönecektir. Tekrar tekrar bu şekillendirme işlemlerini yaparsanız saçlarınız yıpranacaktır ve bir daha eski haline dönmesi çok zor olacaktır. Bunun için bu işlemi ara ara uygulamalısınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir